VANGUARD ALTA GH-100 Głowica Statywu

Głowica kulowa z uchwytem pistoletowym ALTA GH-300T zapewnia najlepsze wrażenia, umożliwiając uchwycenie wszystkich chwil, które mogłeś przegapić w przypadku innych marek, którym brakuje funkcji premium zapewnianych przez ALTA.

Właściwości

 • Chwyt pistoletowy zapewnia bezpieczną obsługę jedną ręką elementów sterujących
 • Wbudowany zdalny spust migawki na uchwycie umożliwia wyzwolenie migawki aparatu bez zdejmowania ręki z uchwytu
 • Wszechstronny – do fotografowania, filmowania, nadzoru lub innych zastosowań, o których myślisz
 • Kontrola – system kontroli tarcia umożliwia modyfikowanie poziomu tarcia piłki, aby dostosować się do zmieniającej się masy sprzętu i kontrolować równowagę masy
 • Solidna i lekka konstrukcja ze stopu magnezu zapewnia lekkość i trwałość bez zmęczenia
 • Precyzja – 72 wbudowane ograniczniki kliknięcia, poziomica do dokładnego robienia zdjęć panoramicznych i filmowania
 • Obrót uchwytu o 360° z 8-stopniowym ustawieniem dla maksymalnego ergonomicznego komfortu.
 • Gładka, anodowana kula środkowa pozwala na niezwykle płynny ruch nie tracąc precyzji
 • Maksymalny udźwig 6 kg
 • System szybkiego zwalniania typu Arca i mechanizm szybkiego zwalniania z podwójną blokadą
 • Podstawa głowicy Pan – 58 mm z tuleją redukcyjną 3/8 do ¼ 
 ALTA GH-100

Opis

Łącząc płynną precyzję głowicy kulowej z imponującą i niezrównaną ergonomią sterowania, ALTA GH-100 umożliwia szybkie ustawienie aparatu lub lunety obserwacyjnej z niezrównaną dokładnością. Głowica kulowa z uchwytem pistoletowym została skonstruowana przy użyciu najnowocześniejszych materiałów i procesów produkcyjnych, aby zapewnić bezpieczny system blokowania, dzięki czemu sprzęt pozostaje na swoim miejscu we wszystkich pozycjach kątowych i zapewni wyjątkowo płynne ruchy dla idealnego pozycjonowania. Innowacyjny system zwalniania kulek umożliwia odblokowanie, zmianę położenia i zablokowanie sprzętu na miejscu za pomocą jednego palca. Utrzymanie dokładnej, zwięzłej kontroli głowicy Grip Head nigdy nie było łatwiejsze. Otrzymujesz dobrze wykonany i niezwykle wygodny produkt, który umożliwia wygodną obsługę jedną ręką, a drugą rękę uwalniasz do wszelkich niezbędnych regulacji obiektywu. Proste naciśnięcie uchwytu umożliwia 360-stopniowy ruch panoramowania, od -32 do +90 stopni pochylenia z boku na bok oraz od -8 do +90 stopni od tyłu do przodu.

Natychmiast blokuje się na miejscu po prostym zwolnieniu uchwytu. Inne imponujące funkcje obejmują system kontroli tarcia; co pozwala modyfikować poziom tarcia na piłce, aby dostosować się do zmieniającej się masy sprzętu (np. zmiana na cięższe soczewki, dodanie źródeł światła itp.). Anodowana kula środkowa pozwala na niezwykle płynny ruch bez rezygnacji z precyzyjnej kontroli, której potrzebujesz.

 

ALTA GH-100 zapewnia bezpieczeństwo Twojego drogiego sprzętu, dzięki podwójnemu blokującemu mechanizmowi; co zapobiega przypadkowemu uwolnieniu. Umożliwia szybkie i wydajne podołączanie i odłączanie sprzętu za pomocą zgodnego z rozmiarem Arca modelu QS-60 V2. Inne godne uwagi funkcje obejmują 72-punktową panoramę, oferującą 72-punktowy obrót o szerokim zakresie z precyzyjnym pozycjonowaniem w miejscu, które przesuwa kamerę o 5 stopni na kliknięcie, co zapobiega przeskakiwaniu ujęć, aby zapewnić idealne 360 ​​stopni obraz panoramiczny. ALTA GH-100 zapewnia imponującą wszechstronność w pozycjonowaniu dzięki 360-stopniowemu ruchowi w poziomie i 90-stopniowemu przechyleniu.

 

 ALTA GH-100

Dane Techniczne

Kolor: Szary

Wysokość: 107mm

Maksymalny udźwig: 6kg

Obrót panoramiczny: Tak

Blokada panoramowania: Tak

Szybkie uwalnianie: Tak

Oddzielna blokada przesuwania: Tak

Zakres ruchu: +90° do -8°

Typ głowicy: Kompatybilny z Arca-Swiss

Waga: 0,77 kg


 

 

 

 ALTA GH-100

Poznaj markę VANGUARD

Firma Vanguard World powstała w 1986 roku jako mała manufaktura produkująca kilka modeli statywów. Przez ponad trzydzieści lat rozwinęła się w światowego lidera produkcji wysokiej jakości statywów fotograficznych, optyki sportowej i akcesoriów. W ofercie firmy znajdują się monopody, statywy, głowice, torby oraz skrzynie na sprzęt fotograficzny.

Dodatkowo w szerokim katalogu produktów znajdziemy lornetki i monokulary oraz akcesoria dedykowane myślistwu. Cała produkcja – od pomysłu do gotowego produktu - odbywa się we własnej fabryce i biurach projektowych. Każdy element produkcji jest nadzorowany przez Vanguard, zapewniając wysoką jakość produktu i pomijając pośredników.

Z pasji do fotografii

Vanguard w swoich produktach docenia pasję fotografa do odkrywania świata i natury. Tworzy sprzęt i akcesoria pozwalające na realizację najbardziej wymagających projektów  fotograficznych. Kreatywność nie powinna być ograniczona przez sprzęt czy skomplikowaną obsługę, by praca fotografa była możliwie uproszczona i jak najdłużej mógł się cieszyć z przyjemności fotografowania. Dlatego Vanguard produkuje statywy i akcesoria o intuicyjnym designie, tworzy wręcz pragmatyczny sprzęt o innowacyjnych rozwiązaniach.

Vanguard

Uznanie w branży

Znakomita jakość w połączeniu z ergonomią użytkowania oraz nowoczesnym wzornictwem , a także rozsądna cena sprawiają, że produkty marki Vanguard cieszą się wyjątkowym uznaniem. Liczne nagrody i wyróżnienia specjalistycznych organizacji i magazynów branżowych świadczą o wysokiej pozycji marki Vanguard w branży.

Nagrody Vanguard